WADY I ZALETY MIESZKANIA BLISKO LASU

Wady i zalety mieszkania blisko lasu

Mieszkania w okolicach Poznania w dobrej cenie

Zastanawiasz się, czy mieszkanie blisko lasu, natury i jednocześnie miejskiej infrastruktury jest możliwe? Coraz więcej deweloperów oferuje klientom mieszkania pod lasem czy w lesie, oddalone niewiele kilometrów od dużych miejskich ośrodków.

A jakie są zalety mieszkania blisko lasu? Czy mieszkanie przy lesie ma jakieś wady i czy można je wyeliminować? Przeczytaj nasz wpis i odpowiedz sobie na pytanie, czy mieszkanie pod lasem jest dla Ciebie.

Mieszkanie blisko lasu - cisza, spokój i piękne widoki

Mieszkanie pod lasem to szansa na obcowanie z przyrodą w taki sposób, jakiego na pewno nie doświadczysz w mieście. Wyobraź sobie, że siadasz rano z kubkiem kawy i podziwiasz słońce nieśmiało spoglądające zza drzew. Wieczorem, z lampką wina, możesz z kolei podziwiać niesamowity zachód słońca. To jednak nie jedyna zaleta mieszkania blisko lasu. W otoczeniu natury zyskasz ciszę i spokój, bez hałasu, zapachu spalin i miejskiego zgiełku. Co więcej, wybierając mieszkania pod Poznaniem lub domy pod Poznaniem, możesz zapewnić sobie szybki dojazd do tętniącego życiem miejskiego ośrodka, mieszkając jednocześnie w pewnym oddaleniu od jego niedogodności.

Mieszkania i domy pod lasem - poznaj leśny mikroklimat!

Czy wiesz, że obecność lasu w pobliżu mieszkania lub domu to gwarancja specyficznego mikroklimatu? Mieszkanie pod lasem będzie lepiej zacienione, a ponadto osłonięte od wiatru.

Wyższa zawartość tlenu w powietrzu oraz zapach lasu pozytywnie wpływają na samopoczucie mieszkańców, co potwierdzają badania naukowe. Latem temperatura może być nawet o kilka stopni niższa, co sprawia, że będziesz miał gdzie schronić się przed upałami.

Mieszkanie przy lesie - codzienne obcowanie z przyrodą
Spacer, wycieczka rowerowa, a może grzybobranie? Takie atrakcje masz w zasięgu ręki, jeśli tylko wybierzesz mieszkanie w lesie lub przy lesie. Co więcej, nigdzie indziej nie będziesz mieć szansy, by na żywo zobaczyć dzikie zwierzęta, takie jak sarny, jelenie, dziki czy lisy i zające.

Mieszkanie przy lesie - na co trzeba zwrócić uwagę?

Wybierając mieszkanie przy lesie, warto mieć na uwadze, że mogą nas spotkać drobne niedogodności. W pobliżu lasu i wód często pojawia się dużo owadów, dlatego by się przed nimi ochronić, warto zamontować moskitiery w oknach. Przez cały rok o poranku i wieczorami oraz w nocy, trzeba mieć się na baczności na drogach, przez które mogą przebiegać dzikie zwierzęta.

 

Szukasz mieszkania, położonego blisko lasu? Postaw na mieszkania i domy w Mosinie od dewelopera PB LECHBUD, zlokalizowane w pobliżu Wielkopolskiego Parku Narodowego. Lokale te mają jednak więcej zalet - w ich bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się również żłobki, przedszkola i szkoły oraz place zabaw, sklepy i przychodnie. Wybierając mieszkania w Mosinie pod Poznaniem, zapewnisz sobie jednocześnie dogodny dojazd do stolicy Wielkopolski różnymi środkami transportu - pociągiem, samochodem oraz środkami komunikacji miejskiej. Co więcej, własne M w Mosinie sprawia, że będziesz żyć blisko lasu, a jednocześnie nie spotkają CIę niedogodności, takie jak nieodśnieżone drogi, brak infrastruktury czy owady.  

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą mieszkań i domów znajdujących się blisko lasu i natury, w cichej i spokojnej okolicy.