8 ZALET ZAKUPU MIESZKANIA OD DEWELOPERA

8 zalet zakupu mieszkania od dewelopera

Rynek nieruchomości jest bardzo specyficzny, a decyzja o zakupie mieszkania jest jedną z najważniejszych w życiu. Mieszkanie od dewelopera to inwestycja, która pozwoli Ci w pełni korzystać z uroków własnego lokum. 

Jak zdecydować o tym, czy wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego? Czy kupując mieszkanie od dewelopera płacę podatek? O co pytać dewelopera przed kupnem mieszkania? Poznaj odpowiedzi na swoje pytania oraz zalety mieszkania od dewelopera, a dowiesz się dlaczego warto się na nie zdecydować. 

1. Nowe nie oznacza droższego

Wiele osób żyje w przekonaniu, że mieszkanie z rynku wtórnego będzie tańsze od nowego. Tymczasem, mieszkania z rynku pierwotnego niejednokrotnie mają niższą cenę. Dlaczego? Używane mieszkanie nie zawsze traci na wartości wraz z upływem czasu, dlatego trzeba się liczyć z tym, że zapłacisz więcej właśnie ze względu na staż danego mieszkania. W takim przypadku mieszkanie od dewelopera może się okazać korzystniejszym rozwiązaniem.

2. Wzrost wartości rynkowej mieszkania

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego jest wielowymiarową inwestycją. Jeśli w przyszłości okaże się, że musisz się przeprowadzić, będziesz miał większe szanse na to, by sprzedać lub wynająć mieszkanie od dewelopera za wyższą cenę niż w przypadku mieszkania z rynku wtórnego. Brzmi jak zaprzeczenie punktu pierwszego? Nic bardziej mylnego, bowiem każda inwestycja w nieruchomość to inna sytuacja.  

3. Mieszkanie od dewelopera z ulgą podatkową?

Skoro już jesteśmy przy kwestiach finansowych… Na pewno zastanawiasz się, czy kupując mieszkanie od dewelopera płacę podatek. Spieszymy z odpowiedzią. Nie ma konieczności opłacania podatku od czynności cywilnoprawnych. To pozwala Tobie zaoszczędzić sumę równą 2% wartości nieruchomości.

4. Gwarancja na mieszkanie

Niewątpliwą zaletą kupna mieszkania od dewelopera jest rękojmia. Co obejmuje rękojmia dewelopera? Przez okres pięciu lat od momentu zawarcia transakcji, deweloper odpowiada za usunięcie wad nieruchomości, które nie są efektem eksploatacji mieszkania.

5. Magia nowości

Zakup mieszkania od dewelopera oznacza dobry stan techniczny budynku i brak konieczności korzystania z ekipy remontowej. Dodatkowo, masz wolną rękę w zakresie wykończenia. Najczęściej bowiem, mieszkanie z rynku pierwotnego jest niezagospodarowane. Aranżacja wnętrz i umeblowanie będą dostosowane do Twojego gustu i preferencji.  W przypadku mieszkania od dewelopera nikt nie narzuca Tobie koloru ścian czy rodzaju podłóg.

6. Miejsca parkingowe dla każdego

Na przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce przypada przynajmniej jeden samochód osobowy. Posiadanie auta oznacza ciągłe poszukiwanie miejsca parkingowego. Jeśli chcesz uniknąć frustracji z tym związanej, mieszkanie od dewelopera będzie dobrym rozwiązaniem. Wiele ofert deweloperskich uwzględnia tę potrzebę. Warto jednak mieć na uwadze, że liczbę miejsc parkingowych przewidzianych w inwestycji, określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub - jeśli takiego planu nie ma - decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, potocznie nazywana „WZ-ką”. 

7. Rozbudowana infrastruktura osiedla 

Nowoczesne zagospodarowanie przestrzeni, windy przyjazne mieszkańcom, place zabaw i lokalizacja w okolicy terenów zielonych to kolejne zalety mieszkania od dewelopera. Inwestor zapewnia odpowiednią infrastrukturę, która znacząco wpływa na jakość i komfort życia mieszkańców. Przyznasz, że nie tylko koszty zakupu mieszkania od dewelopera mają znaczenie?

8. Twoje potrzeby są najważniejsze

Chcesz mieszkać na pierwszym piętrze albo zależy Tobie na dobrym nasłonecznieniu? A może ważne jest dla Ciebie rozmieszczenie pomieszczeń? Decydując się na kupno mieszkania od dewelopera, zwiększasz swoje szanse na znalezienie tego wymarzonego. Mieszkania z rynku pierwotnego to szeroki wybór i dobór lokalizacji odpowiadającej Twoim potrzebom.

Jakie mieszkanie wybrać?

Znasz już zalety mieszkania od dewelopera. Zapewne zastanawiasz się, dlaczego mimo wszystko nie zdecydować na mieszkanie z rynku wtórnego. Przed ostatecznym podjęciem decyzji warto wiedzieć, że:

  • poniesiesz koszty związane z podatkiem od czynności cywilnoprawnych oraz w postaci prowizji, jeśli za sprzedaż mieszkania odpowiedzialny jest pośrednik;
  • w przypadku starego budownictwa istnieje ryzyko wyższych kosztów utrzymania mieszkania (wysokie składki na fundusz remontowy, rachunki za ogrzewanie);
  • prawdopodobnie konieczny będzie gruntowny remont, wymagający kosztów trudnych do oszacowania przed zakupem mieszkania, a tego zapewne chciałbyś uniknąć. Nowe mieszkania od dewelopera pod Poznaniem

Szukasz mieszkania z rynku pierwotnego? PB LECHBUD to zaufany deweloper z wieloletnim doświadczeniem, który oferuje atrakcyjne mieszkania pod Poznaniem w przyjaznej mieszkańcom Mosinie. Dogodna lokalizacja w otoczeniu lasów oraz wysoki standard wykończenia to gwarancja Twojego zadowolenia.

Zobacz mieszkania w Mosinie i zainwestuj w swoją przyszłość pełną spokoju i komfortu.