UROKLIWA MOSINA – DLACZEGO WARTO TU ZAMIESZKAĆ?

Urokliwa Mosina – dlaczego warto tu zamieszkać?

Dla ceniących przestrzeń

Pod poznańskie miasteczka, takie jak Mosina, słyną ze swojego niepowtarzalnego klimatu. Mosina położona jest kilkanaście kilometrów od Poznania. Z dala od miejskiego zgiełku, korków i smogu, a jednocześnie w miarę blisko od ścisłego centrum.

Złoty środek dla osób ceniących sobie spokój i mobilność - co wyróżnia tą miejscowość na tle pozostałych? Świetnie zagospodarowana przestrzeń zarówno klinami zieleni, jak i obiektami handlowymi.

CZYM PRZYCIĄGA MOSINA?

Jeśli jeszcze nie macie wybranego miejsca do zamieszkania i jesteście na etapie poszukiwań, 
warto przyjrzeć się bliżej podmiejskim miejscowościom. Wieloletni mieszkańcy Poznania coraz częściej jako następne miejsce do osiedlenia się wybierają Mosinę. Mnóstwo urokliwych miejsc znajduje się nie tylko w samym miasteczku, ale też w pobliskich okolicach. 
Oto, gdzie i jak można spędzać czas w Mosinie:

Wielkopolski Park Narodowy

Piękne malownicze krajobrazy parku są idealnym miejscem dla biegaczy i nie tylko. Znajdziemy tu polodowcowe akweny wodne, m.in. jezioro Kociołek, a także morenowe wzgórza. Urozmaicona flora i fauna pozwala także delektować się świeżością powietrza. Szczególne znacznie ma to dla osób uprawiających sport, których jest tu bardzo dużo.

Coś dla miłośników rowerów

Mosina to także obszerne tereny leśne przeznaczone na wielokilometrowe przejażdżki rowerowe. Jedną z malowniczych tras, którą warto się przejechać jest trasa do Rogalińskiego Parku Narodowego. Na miejscu zwiedzimy zabytkowy Pałac Raczyńskich. Dla osób, które jazdę na rowerze uprawiają bardziej wyczynowo, organizowane są co roku Otwarte Mistrzostwa w Kolarstwie Górskich i Przełajowym.

A może wyprawa kajakiem?

Okolice Mosiny to także popularne szlaki kajakowe. Jednym z nich jest Kanał Mosiński, inaczej zwany Małą Pętlą Wielkopolską. Kanał prowadzi aż do samej Warty, którą można przemierzyć z prądem i pod prąd. Osoby które wolą pozwiedzać okolice z góry mogą udać się na wieżę widokową, z której widać przepiękną panoramę ziem Wielkopolski. Zwieńczeniem będzie spacer promenadą, położoną wzdłuż Kanału Mosińskiego.

MIASTECZKO DLA KAŻDEGO
Atrakcyjność Mosiny jest ściśle związana z obecnością Kanału Mosińskiego, pięknego zadbanego rynku oraz sporych zielonych obszarów rekreacyjnych. Każdy z tych trzech powodów sprawia, że miejscowość ta jest idealna do zamieszkania przez osoby ceniące naturę, spokój i kameralny klimat. Oczywiście to wcale nie świadczy, że mieszkańcy Mosiny są odcięci od świata. Miasteczko jest świetnie skomunikowane z centrum Poznania.
Można dojechać do niego komunikacją miejską, czy autem – miejscowość znajduje się przy drodze krajowej.

WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU

Wszystkie te miejscowe atrakcje, niesamowity klimat i naturalne środowisko skłoniło nas do wybudowania tu nowoczesnego osiedla mieszkań i domów pod Poznaniem . Okolice Mosiny okazują się wymarzonym miejscem zamieszkania dla młodych małżeństw, cały rodzin oraz emerytów. Staramy się aby przestrzeń mieszkalna, jaką tworzymy była nie tylko innowatorska i funkcjonalna, ale także dopasowana do lokalnych walorów przestrzennych.