7 ELEMENTÓW WAŻNYCH PRZY WYBORZE LOKALIZACJI MIESZKANIA

7 elementów ważnych przy wyborze lokalizacji mieszkania

Jakie czynniki bierzemy pod uwagę, gdy decydujemy się na zakup mieszkania czy domu? Większość osób wybiera mieszkanie na podstawie zaledwie jednego kryterium - ceny. Niestety możliwości finansowe spychają na dalszy plan lokalizację, która powinna być równie ważnym czynnikiem! Dlatego tematem dzisiejszego wpisu będzie lokalizacja mieszkania. Przedstawimy Wam 7 istotnych szczegółów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu nieruchomości.

Lokalizacja mieszkania - na co zwrócić szczególną uwagę?

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie? To pytanie, na które znaleźliśmy odpowiedź. Idealne mieszkanie znajduje się w... idealnej lokalizacji!

1. Cisza i spokój

Niezależnie od tego czy jesteś singlem, seniorem czy młodym rodzicem na pewno marzysz o tym, aby we własnym domu móc zrelaksować się w ciszy i spokoju. Właśnie dlatego wybierając lokalizację mieszkania powinieneś zwrócić szczególną uwagę na plan zagospodarowania okolicy. Jeśli w ofercie nieruchomości znajdziesz informację o dużym, ruchliwym skrzyżowaniu lub bliskiej odległości od lotniska, koniecznie zmień obszar poszukiwań. Codzienny, wielogodzinny hałas może negatywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie i zdrowie, dlatego szukając własnego M sprawdź, czy w okolicy panuje spokojna atmosfera.

2. Bezpieczeństwo

Dla wielu osób kupno mieszkania to poważna, o ile nie najważniejsza inwestycja w życiu. W związku z tym kolejną kwestią, którą należy traktować szczególnie poważnie jest bezpieczeństwo okolicy. Jeśli masz taką możliwość, porozmawiaj z osobami, które mieszkają w tej lokalizacji i zapytaj, czy okolica jest bezpieczna i przyjazna dla seniorów oraz rodzin z dziećmi.

Pamiętaj też, że zagrożenie może przyjść z zupełnie innej strony. Może okazać się, że naszym największym problemem będzie bliskość rzeki czy ukształtowanie terenu. Lokalizacja mieszkania czy domu w dolinie lub pobliżu wód oznacza zagrożenie powodziowe.

3. Zieleń i tereny rekreacyjne

Nie dla każdego relaks oznacza bieganie na świeżym powietrzu, spacery po lesie czy wsłuchiwanie się w śpiew ptaków. Jednak każdy, kto zastanawia się nad zakupem mieszkania, na pewno doceni nieruchomość za bliskość parku, lasu czy terenów rekreacyjnych. To doskonałe otoczenie, aby wyjść na spacer z dzieckiem, bawić się z czworonogiem czy po prostu usiąść na ławce i poczytać ulubioną książkę. Dodajmy, w mieszkanie położone w zielonej lokalizacji jest bardziej dotlenione, co oznacza, że oddychamy czystszym i zdrowszym powietrzem.

4. Komunikacja

“Doskonała komunikacja”, “dobre połączenie z centrum miasta” - to sformułowania, których najczęściej szukamy w ogłoszeniach sprzedażowych. Dobra komunikacja z centrum to niezwykle ważne kryterium, dla każdej osoby, która zastanawia się nad kupnem mieszkania pod Poznaniem. W końcu do pracy czy szkoły w mieście musi dojechać prawie każdy z nas, a długie korki, liczne przesiadki i opóźnienia środków komunikacji zbiorowej nie brzmią zachęcająco. Nie da się więc zaprzeczyć, że mieszkanie położone w pobliżu przystanków autobusowych, głównych dróg dojazdowych czy stacji kolejowej jest na wagę złota. 

5. Miejsca parkingowe

Chyba nie można wyobrazić sobie gorszego planu na piątkowy wieczór, niż poszukiwanie choćby skrawka chodnika, na którym można bezpiecznie zaparkować samochód. Jeśli nie chcesz codziennie toczyć walki o wolne miejsce parkingowe, wybierz mieszkanie w lokalizacji, gdzie nie brakuje miejsc do parkowania. Warto dowiedzieć się, czy inwestycja zapewnia własny parking, np. miejsce w podziemnej hali lub garaż.

6. Dostępność punktów usługowo-handlowych

Jeżeli planujesz zakup mieszkania pod Poznaniem, na pewno powinna zainteresować Cię odległość, w jakiej znajdują się sklepy, piekarnia, apteka, poczta, przychodnia, przedszkole czy kościół. Młodym rodzicom z pewnością zależy na tym, aby ich pociechy nie musiały poświęcać zbyt wiele czasu na dojazd do szkoły. Seniorzy na pewno zwrócą uwagę na możliwość szybkiego skontaktowania się z lekarzem i dostania się do gabinetu, a pracujący single wezmą pod uwagę bliskość sklepów i urzędów, co pozwoli im uniknąć dodatkowego tkwienia w korkach. 

7. Plany na przyszłość

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru lokalizacji mieszkania? Przede wszystkim przyjrzyjmy się miejscowemu planowi zagospodarowania, który zawiera informacje o wszystkich, planowanych inwestycjach w okolicy. Może nam się wydawać, że mieszkanie znajduje się w idealnej lokalizacji, spokojnej, cichej i otoczonej terenami zielonymi, tymczasem w planach jest wybudowanie ruchliwego skrzyżowania, galerii handlowej, parku rozrywki czy biurowca.

Podsumowanie

Wybór idealnej lokalizacji mieszkania nie jest prosty. Przed decyzją o zakupie nieruchomości warto zwrócić uwagę na różne kryteria takie, jak cisza, bezpieczeństwo, obecność lasów i parków, dobra komunikacja czy bliskość sklepów i punktów usługowych. Miejscem, które spełnia wszystkie te kryteria są mieszkania od PB Lechbud w Mosinie. Deweloper Mosina oferuje doskonałe inwestycje z rynku pierwotnego, które zachwycą młode rodziny, seniorów, jak i singli.