NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC DEWELOPERA?

Na co zwrócić uwagę wybierając dewelopera?

Kupno mieszkania od dewelopera to coraz częściej wybierana forma nabycia nieruchomości. Jak sprawdzić dewelopera, by mieć pewność, że zawarcie z nim umowy jest w pełni bezpieczne? Możesz zrobić to na kilka sposobów. Najpierw jednak przemyśl dokładnie, jakiego mieszkania szukasz, a potem sprawdź deweloperów oferujących mieszkania w interesującej Cię okolicy. Na co zwrócić uwagę wybierając dewelopera zajmującego się sprzedażą mieszkania, w którym chciałbyś zamieszkać?

Jak sprawdzić dewelopera?

Przed podpisaniem umowy dotyczącej zakupu mieszkania, powinieneś upewnić się, czy dany deweloper jest godny zaufania. Jak sprawdzić dewelopera przed podpisaniem umowy? Najłatwiejszym sposobem, jest zweryfikowanie komentarzy na jego temat w Internecie. Pamiętaj, że nie wszystkie tego typu źródła są w pełni wiarygodne, dlatego o wiele lepszym sposobem będzie nawiązanie kontaktu z innymi klientami dewelopera oferującego interesujące Cię mieszkanie. By szybko tego dokonać, wystarczy udać się w pobliże inwestycji oddanych już do użytku. Zasięgając opinii mieszkańców, upewnisz się, co do wiarygodności dewelopera, a także dowiesz się, na co uważać podczas odbioru mieszkania. Porównując opinie dotyczące kilku deweloperów, bez problemu znajdziesz takiego, który oferuje sprawdzone mieszkania pod Poznaniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając dewelopera?

Wiesz już, że wybrany przez Ciebie deweloper jest wiarygodny, ale na co właściwie zwrócić uwagę dokonując jego wyboru? Poza wstępną weryfikacją oferowanych przez niego usług możesz też sprawdzić jego wiarygodność finansową. Dzięki temu zyskasz pewność, że wskazany deweloper ma sytuację finansową umożliwiającą doprowadzenie inwestycji do końca. Kluczowym elementem wyboru dewelopera jest także zapoznanie się z treścią umowy wstępnej, która powinna być przedstawiona w momencie wykazania chęci kupienia mieszkania w Mosinie. Ważne, by w treści pojawiły się zapisy dotyczące kar umownych za niewywiązanie się z umowy, które dotyczą obydwu stron. Przy wyborze dewelopera bardzo pomocna jest także weryfikacja działki pod mieszkania oferowane do sprzedaży. Istotne w tym przypadku jest to, czy deweloper posiada dokumenty niezbędne do budowy:

  • pozwolenie,
  • prawa własności gruntu,
  • a także plan zagospodarowania terenu.

O co pytać dewelopera?

Zanim podpiszesz z deweloperem zobowiązującą Cię umowę, postaraj się otrzymać od niego jak najwięcej istotnych informacji dotyczących nieruchomości, którą zamierzasz nabyć. O co zapytać dewelopera już podczas pierwszego spotkania? Lista pytań, które warto zadać, jest bardzo długa i zależy od preferencji danej osoby. Przygotowaliśmy te, które powinieneś zadać, by mieć pewność, że wybrałeś dobrego dewelopera.

Jaka jest cena za M2 wybranego mieszkania?

Zadanie deweloperowi tego pytania stanowi wstęp do jakichkolwiek rozmów na temat oferowanych przez niego nieruchomości.

Jaka jest cena rezerwacji?

Już na samym początku, warto dowiedzieć się, ile wynosi cena rezerwacji wybranego przez Ciebie lokalu mieszkalnego. Jeśli nie zapytasz o to od razu, może się okazać, że po prostu w danym momencie Cię na to nie stać.

Na kiedy planowany jest termin oddania budynku do użytku?

Bardzo ważną kwestią, którą należy poruszyć podczas rozmowy z deweloperem, jest termin oddania budynku do użytku. Ważne, byś mniej więcej wiedział, kiedy będziesz mógł wprowadzić się do mieszkania.

Jakie będą wydatki administracyjne?

Zakup mieszkania to nie koniec wydatków. Pamiętaj, że nadal obowiązują Cię koszty utrzymania mieszkania. Jako przyszły lokator masz prawo zorientować się co do ich wysokości.

Czy inwestycja jest obciążona hipoteką?

Podpisując umowę z deweloperem, upewnij się, czy dana inwestycja nie jest obciążona hipoteką. W ten sposób unikniesz problemów wynikających z zadłużenia firmy deweloperskiej.

Jak wygląda plan zagospodarowania terenu wspólnego?

Decydując się na mieszkanie z oferty dewelopera, zapoznaj się z planem zagospodarowania terenu wokół inwestycji.

Jak wygląda dostęp do garażu?

Nie każdy potrzebuje garażu. Jednak warto zapytać o możliwość jego wynajmu lub zakupu.

Co gwarantuje standard deweloperski?

Standard deweloperski określa stan, w jakim otrzymasz mieszkanie w momencie jego odbioru. Dobrze upewnić się, co dokładnie oznacza on w przypadku danej inwestycji.

Jaka jest jakość wykończenia części wspólnych?

Stan budynku mieszkalnego oraz jego wykończenie to sprawy, które również powinny Cię zainteresować.

Jakie są warunki odstąpienia od umowy?

Przed podpisaniem umowy dowiedz się, jakie są warunki odstąpienia od umowy. Jest to kwestia szczególnie ważna dla obydwu stron.

Zaufany deweloper w Mosinie PB LECHBUD

Szukasz sprawdzonego dewelopera? Wiesz już, jak zweryfikować jego wiarygodność, a co za tym idzie upewnić się, że bez obaw możesz podpisać z nim umowę. PB LECHBUD - deweloper Mosina to zaufana firma, od której kupisz nieruchomości w Mosinie. Przekonaj się, że warto!