Kawalerka czy dwupokojowe? Jak wybrać mieszkanie dla singla?

Jakie Mieszkanie Dla Singla? - Dwupokojowe Czy Kawalerka?

Kawalerki i mieszkania dwupokojowe o małym metrażu cieszą się popularnością na rynku nieruchomości. Jeśli zastanawiasz się, jakie mieszkanie dla singla będzie optymalnym wyborem, przeanalizuj zalety i wady każdej z opcji, swoje oczekiwania i możliwości, a także życiowe plany na przyszłość. Co wybrać dla singla - kawalerkę czy dwa pokoje? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, podpowiadamy jednak kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w dokonaniu wyboru.

Jeden czy dwa pokoje - jak wybrać mieszkanie dla singla?

Wybór mieszkania zależy w dużej mierze od stylu życia, jaki prowadzisz. Jeśli większość czasu spędzasz w pracy, prowadzisz intensywne życie towarzyskie, stołujesz się na mieście, dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie kawalerka w centrum miasta lub w pobliżu miejsca pracy. Z drugiej strony, dwupokojowe mieszkanie daje większy komfort życia, a chociażby wydzielona część na sypialnię zapewni Ci możliwość lepszego zorganizowania sobie mieszkalnej przestrzeni. Nie bez znaczenia są również ceny - kawalerki zwykle są drogie i niekiedy może okazać się, że w tej samej cenie kupisz większe mieszkanie w innej lokalizacji. Kupno mieszkania to inwestycja, która wymaga dokładnego przemyślenia i zaplanowania jej pod kątem własnych oczekiwań i możliwości finansowych.

Kawalerka dla singla - wady i zalety

Co zatem wybrać? Jakie mieszkanie będzie odpowiednie dla singla? Kupno kawalerki ma wiele zalet i warto wziąć je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji:

  • Jeśli nie dysponujesz bardzo dużym budżetem, a marzysz o posiadaniu własnego kąta, kawalerka może okazać się dobrym wyborem. Mimo, iż ceny kawalerek bywają wysokie, wciąż jednak możesz kupić małe mieszkanie za niższą kwotę.
  • Kolejną zaletą kawalerek jest niewielki koszt ich eksploatacji – mieszkając w kawalerce najprawdopodobniej będziesz zużywać mniej gazu, wody i prądu.
  • Na kawalerkę postawisz także wtedy, gdy priorytetem dla Ciebie jest lokalizacja i wolisz np. małe mieszkanie w centrum niż większe, ale na obrzeżach miasta.
  • Nowoczesne kawalerki są zaprojektowane w taki sposób, żeby mimo niewielkiego metrażu były funkcjonalne. Nawet na niewielkiej przestrzeni możesz zaaranżować mieszkanie w ciekawy i niebanalny sposób.

Kupno kawalerki niesie ze sobą także pewne minusy:

  • Najczęściej masz do dyspozycji tylko jeden pokój, w którym musisz zorganizować sobie wszystkie niezbędne warunki. Trudno tutaj o wydzielenie strefy dziennej i nocnej, a niekiedy mocno ograniczona jest też przestrzeń do przygotowywania potraw.
  • Urządzając kawalerkę, musisz wykazać się pomysłowością i tak zaaranżować swoje wnętrze, żeby nie przytłaczało zbyt dużą ilością przedmiotów - kawalerka może zatem nie być dobrym rozwiązaniem dla osoby lubiącej otaczać się pamiątkami i wieloma drobiazgami. Zanim zatem zdecydujesz się na wybór kawalerki, sprawdź, jak urządzić małe mieszkanie i czy takie rozwiązanie Ci odpowiada.

Mieszkanie dwupokojowe dla singla - plusy i minusy

Jeśli kawalerka nie jest dla Ciebie dobrym wyborem, zastanów się nad zakupem mieszkania dwupokojowego. Takie rozwiązanie jest korzystne z wielu powodów:

  • Mieszkanie dwupokojowe jest łatwiejsze do urządzenia - bez problemu zaaranżujesz swoją przestrzeń tak, by znalazło się w niej miejsce zarówno na część do wypoczynku jak i pracy, a także przyjmowania gości.
  • W mieszkaniu dwupokojowym łatwiej utrzymasz porządek i możesz sobie pozwolić na posiadanie większej ilości mebli, szuflad, półek - wszystkiego, co pomieści Twoje przedmioty.

Single nie zawsze jednak wybierają mieszkania dwupokojowe, gdyż mają one również swoje wady:

  • Jedną z nich może być cena - mieszkania dwupokojowe są zazwyczaj droższe i może okazać się, że nie stać Cię na taki wydatek.
  • Większy metraż mieszkania oznacza również więcej obowiązków i czasu poświęconego na porządki i remonty lokalu - jeśli zatem jesteś osobą mocno zajętą i spędzasz dużo czasu poza domem, może to okazać się kwestią problematyczną.

Wybór pomiędzy kawalerką a mieszkaniem dwupokojowym dla singla nie jest łatwy. Mieszkanie powinno być możliwie najlepiej dopasowane do Ciebie i stylu życia, jaki prowadzisz oraz oczywiście uwzględniać Twoje możliwości finansowe. Na rynku znajduje się obecnie duża ilość różnorodnych ofert, dzięki czemu ostatecznie znajdziesz lokal spełniający Twoje oczekiwania. Oferujemy atrakcyjne mieszkania w Mosinie, a także mieszkania pod Poznaniem w innych lokalizacjach - o różnym metrażu i w korzystnych cenach. Z nami z pewnością znajdziesz mieszkanie dla singla, które Cię zainteresuje!