JAK URZĄDZIĆ MAŁE MIESZKANIE W BLOKU?

Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?

Metraż mieszkania w bloku uniemożliwia funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni? Nic bardziej mylnego! Niezależnie od tego, jak duże jest Twoje mieszkanie, możesz je urządzić, tak by spełniało wszystkie funkcje, a jednocześnie było modne. Jak urządzić małe mieszkanie? Poznaj kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią aranżację małych wnętrz i Cię zainspirują. Zobacz, jakie to proste i urządź mieszkanie, w którym chętnie będziesz spędzać czas.

Jasne kolory w małym mieszkaniu

Chcesz, by Twoje mieszkanie mimo niewielkiej wielkości wydawało się przestrzenne? Na taki efekt możesz liczyć, decydując się na proste rozwiązania kolorystyczne. Biel lub delikatne odcienie szarości na ścianach w połączeniu z jasną podłogą to rozwiązanie polecane przez większość designerów. Przy okazji, warto zaprojektować mieszkanie tak, by w każdym pomieszczeniu dominował ten sam kolor podłogi, dzięki czemu uzyskasz bardziej spójne połączenie między pomieszczeniami. To dobry pomysł na to, jak funkcjonalnie urządzić małe mieszkanie.

Łączenie pomieszczeń - pomysł na aranżacje małego mieszkania

Kolejnym rozwiązaniem na to, jak urządzić małe mieszkanie w bloku jest możliwość łączenia pomieszczeń. Otwarcie aneksu kuchennego na salon to pomysł, na którego zrealizowanie decyduje się coraz więcej osób. Mieszkania pod Poznaniem PB LECHBUD również zaprojektowano w taki sposób, by nawet w mieszkaniach o najmniejszym metrażu stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Granicę kuchni i strefy wypoczynku można wyznaczyć wyspą kuchenną, stołem, lub innym meblem. Likwidując ściany podczas urządzania mieszkania, można też połączyć korytarz z pokojem dziennym lub z dwóch małych pomieszczeń stworzyć większą sypialnię.

Praktyczne zagospodarowanie przestrzeni w małym mieszkaniu

Aranżacja małego mieszkania wymaga od osoby, która ją urządza przemyślanych decyzji. Zanim postanowisz, jak urządzić małe mieszkanie, weź pod uwagę wszystkie znajdujące się na terenie mieszkania wnęki, możliwość zbudowania antresoli oraz przeznaczenia miejsca na schowek. Nawet najmniejsza wnęka w Twoim mieszkaniu może mieć praktyczne zastosowanie - na przykład jako schowek lub garderoba, którą przesłonisz modną zasłoną. O takich rozwiązaniach pamiętaj też, decydując się na zakup mieszkania, które oferuje deweloper w Mosinie. To od Ciebie zależy, jak dokładnie wykorzystasz przestrzeń zakupionego mieszkania.

Jakie meble do małego mieszkania w bloku?

Jeśli urządzasz małe mieszkanie w bloku, zastanów się nad doborem odpowiednich mebli. Ważne, by przede wszystkim były one funkcjonalne, bo na małej przestrzeni nie ma zbyt wiele miejsca na bezużyteczne elementy. Przy aranżacji małego mieszkania najlepiej zdecyduj się na meble w stylu:

  • skandynawskim,
  • retro,
  • hi-tech,
  • industrialnym
  • glamour.

Są one proste, a jednocześnie modne. Dzięki takim meblom uzyskasz ciekawy efekt stylistyczny, który nie przytłoczy reszty pomieszczenia. Ważne, by wszystkie z nich miały w mieszkaniu stałe miejsce. Wybierając meble do mieszkania w Mosinie, urządzisz je tak, by odpowiadało Twoim preferencjom, dzięki czemu wchodząc do niego, od razu poczujesz się jak u siebie.

Zastanawiasz się, jak urządzić małe mieszkanie by spełniało podstawowe potrzeby, a jednocześnie było modne? Pomysłów na małe mieszkanie jest bardzo wiele i tylko od Ciebie zależy, które wykorzystasz. Przemyślanie aranżując małe mieszkanie w bloku, możesz wizualnie powiększyć jego przestrzeń oraz praktycznie wykorzystać wszystkie wnęki. Zanim przystąpisz do urządzania kupionego właśnie mieszkania, poszukaj inspiracji, jak to zrobić, by było funkcjonalne.