Zalety mieszkania na przedmieściach

Dlaczego warto kupić mieszkanie pod Poznaniem i jakie są pozytywne aspekty mieszkania na przedmieściach? Dla kogo takie rozwiązanie będzie najlepsze? Przeczytaj nasz wpis i zastanów się, czy i Ty nie chcesz żyć zdrowiej i spokojniej w otoczeniu zieleni!

Centrum miasta - przeludnione, głośne i ciasne

Na popularność wyprowadzki i kupna mieszkania na przedmieściach wpływa między innymi wiele uciążliwości związanych z życiem w mieście. Ciasne mieszkania w wysokich cenach, hałas, spaliny i smog to tylko kilka elementów, które odstraszają od wyboru lokalizacji w centrum. Za cenę kilkudziesięciometrowego mieszkania w Poznaniu można znaleźć przestronne domy pod Poznaniem z garażem i ogródkiem, na osiedlach dobrze skomunikowanych ze stolicą Wielkopolski. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, kierując się rozmaitymi czynnikami. Co skłania ich do wyprowadzki?

Zalety mieszkania na przedmieściach - żyj zdrowo, spokojnie, ale blisko miasta

Domy na wsi nie cieszą się zbyt dużą popularnością, a to ze względu na duże problemy komunikacyjne. Życie z dala od większego miasta wymaga stałego poruszania się samochodem, co zabiera dużo czasu i generuje dodatkowe koszty. Kompromisowym rozwiązaniem są mieszkania i domy, które deweloperzy budują na przedmieściach lub w bezpośrednim sąsiedztwie dużych ośrodków. Jakie zalety mają mieszkania na przedmieściach? Przede wszystkim:

 • mniejsze korki, kolejki w sklepach i urzędach,
 • możliwość zyskania własnego ogrodu,
 • brak konieczności poszukiwania miejsca parkingowego - poza miastem możesz postawić auto na własnej działce, w garażu lub w hali garażowej, a często deweloperzy zapewniają także miejsca parkingowe na zewnątrz, na terenie osiedla,
 • cisza i spokój,
 • większe bezpieczeństwo,
 • bliższe relacje z sąsiadami,
 • czyste powietrze - brak smogu i wszechobecnego zapachu spalin,
 • dużo zieleni i terenów rekreacyjnych do biegania, wycieczek rowerowych i spacerów,
 • więcej prywatności

Mieszkania na przedmieściach mają jeszcze jedną zaletę - są znacznie tańsze od tych położonych w centrum. Często za te same pieniądze możemy kupić dwu- lub trzypokojowe mieszkanie w bloku (i to nie w ścisłym centrum miasta) i przestronny, 4- lub 5-pokojowy dom z własnym ogródkiem i garażem. Taka perspektywa kusi wiele osób, zwłaszcza że ceny nieruchomości wciąż rosną, a zakup mieszkania to dobra lokata pieniędzy i jednocześnie inwestycja na przyszłość.

Mieszkanie na przedmieściach - dla kogo?

Zalety mieszkania na przedmieściach przyciągają przede wszystkim młode małżeństwa i rodziny z dziećmi. Poza miastem dzieci mogą uczyć się obcowania z naturą i szanowania jej. Co więcej, poza miastem można pozwolić sobie na psa, a liczne tereny zielone zapewnią mu odpowiednią dawkę ruchu. Takiej przestrzeni z pewnością nie zagwarantują miejskie parki.

Czy urok Mosiny oczaruje także Ciebie?

Można mieć miasto w zasięgu ręki, wcale w nim nie mieszkając. Taką opcję zapewniają mieszkania pod Poznaniem położone w Mosinie. Wysoki standard wykończenia, cisza, spokój, czyste powietrze i tereny zielone niemal tuż za oknem - to wszystko możesz mieć, decydując się na swoją własną oazę tuż obok Wielkopolskiego Parku Narodowego. Co więcej, do Poznania dojedziesz komfortowo zarówno autem, koleją, jak i komunikacją miejską nawet w 30 minut. Często przejazd z jednego końca Poznania na drugi zajmuje więcej czasu w godzinach szczytu.

Poznaj inwestycje dewelopera PB LECHBUD, a wybierzesz:

 • świeże powietrze zamiast smogu,
 • Wielkopolski Park Narodowy zamiast osiedlowych skwerów,
 • podmiejskie przedszkola, szkoły, sklepy i przychodnie, zapewniające kameralną atmosferę, zamiast zatłoczonych przestrzeni w mieście.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wszystkich tych, którzy chcą znaleźć własną oazę ciszy i spokoju, zapewniając jednocześnie dostęp do miejskich rozrywek.