Trendy mieszkaniowe 2021 - jakie mieszkania są popularne w tym roku?

Trendy mieszkaniowe 2021 - jakie mieszkania są popularne w tym roku?

Każdy rok niesie zmiany w upodobaniach Polaków. Jakie trendy mieszkaniowe 2021 przyświecają nam dzisiaj? Wynajem, zakup na własność, a może inwestycje? Czego szukają klienci?

Modne mieszkania - gdzie chcą mieszkać Polacy?

Szukamy mieszkań, które będą spełniały nasze oczekiwania - założenie jest proste, ale tylko z pozoru. Co tak naprawdę określa modne mieszkanie w 2021 roku i dlaczego jedni tak uparcie szukają lokum z dala od miasta, a inni wręcz lgną do dużych metropolii? 
Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań - to one tworzą trendy mieszkaniowe na 2021 rok. Gdybyśmy chcieli wskazać, czym kierują się Polacy przy wyborze, musielibyśmy wyodrębnić kilka czynników, m.in.:

  • metraż,
  • lokalizacja,
  • rodzaj: wynajem lub własność,
  • bliskość przedszkola, szkoły, miejsca pracy,
  • cena.

Największą popularnością cieszą się mieszkania z dala od zgiełku wielkich miast i w otoczeniu zieleni, ale na tyle dobrze skomunikowane, aby droga do centrum nie zajmowała 40 minut. Wielu Polaków wybiera kwatery w stanie deweloperskim, które można od podstaw urządzić według własnych upodobań. Dużym atutem jest dostęp do własnego garażu - ceny miejsc parkingowych rosną w zawrotnym tempie, a to także dobry sposób na utrzymanie samochodu w dobrym stanie. Nikt nie zapomina o dobrym stylu. Nowoczesne mieszkania cieszą się zdecydowanie większym powodzeniem niż stare budownictwo.

Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się mieszkania na wynajem. Jeśli ktoś rok temu zastanawiał się, jakie mieszkania będą popularne w 2021 roku, dzisiaj z pewnością już wie, że większość Polaków woli kupić własne lokum. Nawet jeśli jest to inwestycja długoterminowa, to po kilku lub kilkunastu latach zacznie się zwracać. Co więcej, takie mieszkanie można urządzić według własnych upodobań i żyć bez strachu, że najemca po jakimś czasie zdecyduje się wypowiedzieć umowę. Duży wpływ na obecną sytuację ma także stabilność zawodowa i pewna posada w firmie. Jeśli ktoś pracuje w stolicy Wielkopolski, to będą go interesowały mieszkania pod Poznaniem i to w tej okolicy będzie chciał zakupić własne M. Na wynajem decydują się częściej młode osoby, które wciąż szukają swojego miejsca na ziemi i nie wiedzą, gdzie zechcą zamieszkać na stałe. 

Czy opłaca się inwestować w nieruchomość?

Najnowsze dane statystyczne mówią, że trendy mieszkaniowe 2021 roku utrzymują się na poziomie podobnym do ubiegłych lat. Inwestycja w nieruchomość to w dalszym ciągu dobre posunięcie. Co prawda zmalała liczba planowanych inwestycji, ale jest to raczej sytuacja przejściowa, spowodowana sytuacją gospodarczą. 
Zakup nieruchomości to dobra inwestycja kapitału, która w perspektywie czasu może przynieść spory zysk. Jak duży? To zależy od zręczności inwestora. Na pewno niepodważalnym atutem inwestycji w nieruchomość jest fakt, że na obecnym rynku w dalszym ciągu niewielu Polaków może liczyć na kredyt, przez co modne mieszkania pozostają poza ich zasięgiem. 

Popularne mieszkania w 2021 - kupując mieszkanie zwróć uwagę na kilka rzeczy

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, którą warto skrupulatnie przemyśleć. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

  • Mieszkanie w stanie deweloperskim czy pod klucz? Wszystko zależy od tego, czy chcesz i masz możliwości wykończyć je we własnym zakresie. Trendy wnętrzarskie 2021 roku nie zmieniły się drastycznie w stosunku do poprzednich lat, więc można kupić modne mieszkania, które wybudowano nawet dwa lata temu. Jednak kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, można urządzić je według własnych upodobań, co z pewnością daje większe pole manewru. 
  • Jak dużego mieszkania potrzebujesz? Trzyosobowa rodzina nie potrzebuje tak dużej przestrzeni, jak pięcioosobowa. Nie ma sensu kupować dużego metrażu na zapas. To tylko dodatkowe koszta i kolejne pokoje, które trzeba remontować.  
  • Lokalizacja. Złoty środek to cicha i spokojna okolica, z której można szybko dostać się do najbliższego centrum. Warto rozważyć także miejsca otoczone zielenią z bogatą infrastrukturą. 

Czy to wszystko? Nie, ale są to najważniejsze kwestie, o których trzeba pomyśleć. Pod uwagę można wziąć także korzystne finansowanie, technologie wykorzystane w budowie i jakoś materiałów

Kup mieszkanie pod Poznaniem!

Chcesz kupić własne M, w którym zostały uwzględnione trendy wnętrzarskie na 2021? Mieszkania w Mosinie od PB Lechbud będą odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby. Dogodna lokalizacja i doskonałe skomunikowanie z centrum Poznania, mnóstwo terenów zielonych w pobliżu oraz cicha i spokojna okolica - to wszystko gwarantuje deweloper Mosina.