Mieszkania pod inwestycję w mniejszych miejscowościach - czy to się opłaca?

Zastanawiasz się, czy inwestycja w mieszkanie to dobry pomysł zarobkowy? Nie wiesz, jaką lokalizację i target wybrać żeby nie dopuścić do przestoju w wynajmie? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę rozważając inwestycję w nieruchomości i jak wybrać opłacalne rozwiązanie.

Czy inwestycja w mieszkanie na wynajem ma sens tylko w dużym mieście?

Zakup nieruchomości na wynajem to rodzaj inwestycji, która wciąż jest na czasie. Najwięcej mówi się o inwestycji w nieruchomości na wynajem w dużych miastach, jednak w małych też istnieje duży potencjał. Wiąże się to z tym, że nie każdego stać na kupno mieszkania za gotówkę, nie każdy też chce wiązać się wieloletnim kredytem i nie każdy chce mieszkać w dużym mieście takim jak Warszawa czy Wrocław. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest właśnie wynajem. Podane powody to nie jedyne przyczyny popytu na wynajem - tych jest znacznie więcej, zarówno w dużych miastach wojewódzkich, miejscowościach na ich obrzeżach, jak i miastach powiatowych.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na wynajem także w małych miejscowościach?

Opłacalna inwestycja w mieszkanie na wynajem to nie tylko zakup nieruchomości w dużym mieście. Interesujące nieruchomości pod inwestycje na wynajem to także mieszkania w małych miejscowościach, tzw. sypialniach dużych miast lub w miastach powiatowych. Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania pod inwestycję w małym mieście?

Niższe ceny

Mniejsze miasto to też niższe ceny nieruchomości, a to oznacza, że inwestycja w mieszkanie będzie po prostu tańsza. Zwiększa to możliwości zakupu gotówkowego lub uzyskania kredytu (łatwiej jest uzbierać na minimalny wkład własny). Niższy będzie także miesięczny czynsz.

Łatwiej o okazję

Na rynku nieruchomości dość często pojawiają się mieszkania w okazyjnych cenach. W dużych miastach na nieruchomości jest większy popyt, trudniej więc znaleźć lokal, za który zapłacić trzeba poniżej wartości rynkowej. W mniejszych miastach tego oferty w okazyjnych cenach nie znikają tak szybko.

Popyt na wynajem i pewniejszy zysk

W dużych miastach wynajem mieszkań jest bardzo popularny. Z jednej strony prościej więc o najemcę. Z drugiej mieszkania w większości wynajmują studenci, którzy często zmieniają lokale. Na wynajem nieruchomości na obrzeżach oraz w mniejszych miejscowościach często decydują się młodzi, pracujący ludzie, pary, rodziny z dziećmi. Wynajem długoterminowy na rok lub kilka lat jest dużo bardziej komfortowy, mniej angażujący i pewny dla właściciela nieruchomości.

Zalety mieszkań poza miastem

Mieszkanie poza dużym miastem ma wiele zalet - jest ciszej, czyściej, spokojniej i bliżej do lasu. Te elementy będą szczególnie istotne dla osób, które nie lubią zgiełku, prowadzą aktywny tryb życia lub mają małe dzieci. Piękne otoczenie umożliwia spędzanie czasu bliżej natury. Mniejsze miejscowości są często bardzo dobrze skomunikowane z większymi miastami. Połączenie bus-kolej, a także trasy szybkiego ruchu umożliwiają szybki dojazd do centrum (czasem nawet w krótszym czasie niż z drugiego końca miasta).

Łatwiej zbudować portfel nieruchomości

Tańsze mieszkanie to większe możliwości. Zamiast jednego mieszkania w ścisłym centrum Poznania możesz kupić dwa lub trzy w okolicznych miejscowościach. To dużo lepsze zabezpieczenie w przypadku problemów z wynajmem.

O czym trzeba pamiętać, wybierając mieszkanie pod inwestycję w mniejszej miejscowości? 

Wybierając mieszkanie pod inwestycję w małej miejscowości należy dokładnie przeanalizować czynniki takie jak m.in.:

  • potencjał miasta i plany rozwoju,
  • liczbę mieszkań,
  • ceny mieszkań,
  • stosunek ceny do czynszu,
  • bliskość innego, większego miasta.

Zainwestuj w mieszkanie pod Poznaniem!

Szukasz mieszkania pod inwestycję? Mieszkania w Mosinie od PB Lechbud to strzał w dziesiątkę! Miejscowość jest świetnie skomunikowana z Poznaniem, zarówno pod kątem dojazdu własnego, jak i sieci połączeń bus-kolej, co czyni ją atrakcyjną dla wszystkich, którzy pracują w centrum, ale czas po pracy lubią spędzać blisko natury. Atrakcyjna okolica, lasy, jeziora i ścieżki rowerowe sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, a rozbudowana infrastruktura zapewnia wszystko to, co potrzebne do życia. Inwestycja w mieszkania pod Poznaniem w Mosinie to dobry wybór!