ZALETY MIESZKANIA W DOMU SZEREGOWYM

ATRAKCYJNA CENA I METRAŻ

Zalet mieszkania w domu szeregowym jest wiele. Szeregowce zyskują na popularności wśród kupujących, ze względu na atrakcyjną cenę i odpowiedni metraż. Jakie są największe plusy mieszkania w szeregowcu i dlaczego warto wybrać dom w takiej zabudowie? Przedstawiamy największe zalety.

 

Odpowiednio przygotowana przestrzeń

Kolejnym plusem jest lokalizacja i infrastruktura, stworzona w ramach osiedla domów szeregowych. Deweloperzy realizujący tego typu inwestycje, wybierają takie miejsca, które zapewniają bezproblemowy dojazd do centrum miasta. 

W pobliżu osiedla najczęściej znajduje się również dobrze rozwinięta sieć punktów usługowych. Szeregowe domy pod Poznaniem na sprzedaż i w jego okolicach zapewniają wyższy standard przestrzeni w najbliższym sąsiedztwie. W ramach przygotowania inwestycji, deweloperzy zajmują się wykończeniem ulic i instalacją oświetlenia.

W przypadku zakupu domu w zabudowie wolno stojącej, koszty z tym związane, najczęściej ponosi nowy właściciel. 

 

Niższe koszty zakupu

Dom w zabudowie szeregowej to alternatywa dla osób kupujących swoje pierwsze mieszkanie. Cena, jaką trzeba zapłacić za szeregowiec i koszty związane z zakupem mieszkania w bloku z rynku pierwotnego, utrzymują się na podobnym poziomie. Klasyczny dom szeregowy ma najczęściej ponad 100 m2. Mieszkanie w bloku, nawet trzypokojowe, to metraż nieprzekraczający 60-70 m2. 

OSZCZĘDNOŚĆ NA OGRZEWANIU

Kolejnym plusem są niższe koszty za ogrzewanie domów szeregowych. Utrzymanie temperatury w domu wolno stojącym jest droższe niż w domu szeregowym, ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo z innym domem. 

Koszty za ogrzewanie są niższe, niezależnie czy jest to instalacja gazowa czy zasilana na prąd.

 

Większa prywatność dla domowników

Kupujący zyskuje również osobne wejście oraz własny ogródek. Szeregowce zapewniają domownikom dużą prywatność, mimo bezpośredniego sąsiedztwa innych rodzin. 

Domy szeregowe, realizowane w ramach inwestycji renomowanych deweloperów, gwarantują odpowiednio zaplanowany rozkład pomieszczeń.

Cechą charakterystyczną dla tego typu zabudowy jest wyraźny podział na strefę mieszkalną oraz prywatną. Salon dla gości znajduje się najczęściej na parterze, a sypialnie na piętrze.

Większość domów posiada również własny podjazd lub garaż. Obecność większej piwnicy pozwala na zagospodarowanie: 

  • pralni,
  • suszarni.

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami
Szukasz domu lub mieszkania