ZAKUP DOMU KROK PO KROKU – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Jedną z możliwości, z których można skorzystać z przy zakupie własnego domu, są oferty deweloperskie. Jak wygląda proces zakupu domu od dewelopera i na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami! Jeśli decyzja o zakupienie domu została już podjęta, warto udać się na spotkanie wstępne do biura deweloperskiego. Taka wizyta nie jest wiążąca, a dzięki temu masz szanse na zapoznanie się z wszystkimi informacjami na temat okolicy, wykończenia i cen.

 

Skorzystaj z wiedzy ekspertów

Renomowani deweloperzy prowadzają profesjonalne doradztwo w ramach kredytowania. Dzięki temu, można skorzystać z profesjonalnych konsultacji ze specjalistami z zakresu kredytów mieszkaniowych. Dodatkowo, złożenie wniosku do placówki banku za pośrednictwem biura deweloperskiego zapewnia korzystniejsze warunki oraz przedstawienie decyzji w krótszym czasie. Nie trzeba się również martwić o kompletowanie dokumentów – pracownicy biura pomogą w ich przygotowaniu.

 

Standard „pod klucz”

Po zakończeniu prac budowlanych, następuje odbiór domu. Jeśli wszystko jest zgodne z zawartą wcześniejszą umową przedwstępną, podpisywany jest protokół zdawczo-odbiorczy. Wybór oferty w standardzie „pod klucz”zapewnia wprowadzenie się do przygotowanego już domu, z odpowiednio zaplanowaną przestrzenią.

UMOWY PRZEDWSTĘPNA

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Jeśli decyzja banku umożliwia kupno wymarzonego domu w kredycie, można wstępnie zarezerwować wybrany dom.

Od 2012 roku kupno np. mieszkania pod poznaniem od dewelopera wiąże się również z podpisaniem umowy deweloperskiej, która jest dodatkowym zabezpieczeniem dla obu stron.

Umowa określa, m. in:

  • datę zakończenia prac budowlanych,
  • datę oddania domu,
  • podstawowe informację o metrażu domu i wykończeniu,
  • terminy płatności.

 

Bezpieczna transakcja

Ostateczna umowa między firmą deweloperską a kupującym jest zawierana w formie aktu notarialnego. Kupno domu deweloperskiego zapewnia bezpieczną transakcję na każdym etapie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami
Szukasz domu lub mieszkania