Zaufany deweloper z wieloletnią tradycją

Dom szeregowy – czym wygrywa ze standardowym mieszkaniem?

Dla ceniących przestrzeń

To, czy zdecydujemy się na zakup domu szeregowego, czy mieszkania, to kwestia osobistych preferencji i analiza funkcjonalności obu rozwiązań. Na nasz wybór wypływ mają następujące czynniki:

  • metraż,
  • lokalizacja,
  • koszty,
  • wyposażenie,
  • sąsiedztwo.

Specyfika domu szeregowego polega na tym, że łączy on zalety domu jednorodzinnego oraz bloku. Jednak w porównaniu do większości mieszkań w bloku, szeregowiec posiada znacznie większy metraż. Dom szeregowy jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie przestrzeń, którzy z pewnych względów nie mogą zdecydować się na dom jednorodzinny. Mieszkania w bloku z reguły posiadają mniej ergonomiczny i funkcjonalny układ pomieszczeń, przez co, trudno zastosować podział mieszkania na osobne strefy na dzień i na noc.

Poniżej omawiamy aspekty, jakie należy wziąć pod uwagę przy kupnie mieszkania, a jakie przy kupnie domu szeregowego.

Osiedle Królewskie

Blisko, czy daleko miasta?

Jeśli zależy nam na otoczeniu cichym i spokojnym, domy szeregowe sprawdzą się znakomicie. Szeregowce budowane są przeważnie na osiedlach zlokalizowanych poza ścisłym centrum, a także w okolicach podmiejskich. Dodatkowym atutem jest dostęp do terenów zielonych, a także niezależność i prywatność, jakich nie doświadczymy w miejskim blokowisku. Objawia się to w tak prostych rzeczach, jak bezproblemowe zaparkowanie samochodu we własnym garażu, rozpalenie grilla w ogrodzie, czy mniejsze ryzyko pojawienia się uciążliwych sąsiadów. Trzeba jednak pamiętać, że dom szeregowy to rozwiązanie głównie dla osób zmotoryzowanych, które swobodnie i samodzielnie mogą dojechać do pracy, czy na zakupy. W podpoznańskich miejscowościach, takich jak Swarzędz, Mosina, powstają nowoczesne osiedla domków szeregowych, które dzięki wygodnej lokalizacji w pobliżu głównych dróg, pozwalają na sprawną komunikację do centrum miasta.

Kwestia ceny

Podmiejskie domy szeregowe można porównać cenowo z małymi mieszkaniami w centrum miasta. Zestawiając domy wolnostojące z szeregowymi, argumentem za tymi drugimi są dużo niższe opłaty za ogrzewanie. Podobnie wypadają koszty konserwacji i eksploatacji takiego budynku. Jeśli chodzi o opłaty za sprzątanie części wspólnej, wywożenie śmieci czy media są tutaj mniejsze niż w przypadku mieszkania w bloku.

Spore znaczenie na łączne koszty utrzymania szeregowca mają nowoczesne rozwiązania technologiczne i projektowe, proponowane przez deweloperów. Przykładem może być np. obniżenie kosztów ogrzewania poprzez zastosowanie ocieplenia ścian styropianem o odpowiedniej grubości lub wełny mineralnej na stropodachu.

Osiedle Królewskie

Z myślą o przyszłości

Mieszkanie w mieście również ma korzyści. Są nimi m.in. nieograniczony dostęp do rozrywek, miejskich eventów, kin, teatrów, czy restauracji. Blok w centrum to opcja dla studentów, czy singli, którzy kochają miejski gwar, a mieszkanie jest dla nich rozwiązaniem tymczasowym. Jeśli jesteśmy już na innym etapie w życiu i poszukujemy rozwiązania na długie lata, warto skłonić się w stronę domów szeregowych. Ta opcja cieszy się szczególną popularnością wśród młodych par i rodzin z dziećmi.

Na co się zdecydować?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ze względu na indywidualne preferencje każdego klienta. Niektóre cechy nieruchomości dla jednych będą atutem, dla innych wadą. To, co jest pewne, to to, że każdą decyzję o zakupie powinna poprzedzać dogłębna analiza wszystkich za i przeciw wybranej propozycji nieruchomości.

Marketing internetowy:
Pozycjonowanie stron Widoczni

Skontaktuj się z nami przez

Proszę podać adres email i wprowadzić treść zapytania.

szybki kontakt

E-mail*:

Treść*:

* pole wymagane

Akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez pblechbud w celu przedstawienia oferty.

Wyślij zapytanie

lub bezpośrednio z Działem sprzedaży

Joanna Jakubowska

Koordynator ds. Sprzedaży i Marketingu

kom. 516 020 248